zaare
28 آذر 1401 - 18:40

بزرگداشت اسرای فلسطینی عملیات «تونل آزادی» در نوار غزه

هممزان با نخستین سالگرد عملیات «تونل آزادی» و رهایی ۶ اسیر فلسطینی از زندان «جلبوع» رژیم صهیونیستی، اولین جشنواره بزرگداشت این رویداد با حضور مقامات ارشد گروه‌های مقاومت و خانواده شهدا و اسرای فلسطینی در مرکز انصار الشهدای نوار غزه برگزار شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، همزمان با نخستین سالروز عملیات «تونل آزادی» و رهایی 6 زندانی فلسطینی از زندان «جلبوع» رژیم صهیونیستی، گروه های فلسطینی مراسم بزرگداشتی را در مرکز انصارالاسرای شهر غزه برگزار کردند.

در جریان عملیات تونل آزادی 6 اسیر فلسطینی به نام های «محمود العارضه»، «محمد العارضه»، «یعقوب قادری»، «مناضل نفیعات»، «ایهم کممجی» و «زکریا الزبیدی» از فرماندهان گردان های نظامی «الاقصی» شاخه نظامی جنبش «فتح» موفق شدند تا با استفاده از غفلت نگهبانان با حفر تونلی ضمن فرار از این زندان برای چندین روز وحشت را بر سرزمین های اشغالی حاکم کرده و تمامی دستگاه های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را به حالت آماده باش درآورند.

در این اجتماع مردمی که با حضور اقشار گوناگون ملت فلسطین در غزه برگزار شد، «خالد البطش» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین با گرامیداشت اقدام شجاعانه این 6 اسیر فلسطینی، این عملیات را برگی زرین در صفحه تاریخ پیروزی های مقاومت فلسطینی و ضربه ای سخت و مهلک بر پیکره اسرائیل غاصب خواند.

 

رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , کرانه باختری , جنبش فتح , فلسطین , جنبش مقاومت اسلامی |حماس , جنبش جهاد اسلامی ,

«اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش حماس نیز با تقدیر از این عملیات دلیرانه، پرونده اسرای فلسطینی را در راس اولویت های مقاومت دانست و با تاکید بر ضرورت تسریع در روند تبادل اسرا میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی به مقامات تل آویو هشدار داد که از موضوع اسرای فلسطینی به عنوان اهرم فشاری علیه مقاومت فلسطینی بهره نجویند.

«جمال فروانه» رئیس مرکز «انصار الاسراء» نوار غزه برگزاری این اجتماع مردمی را پیامی برای جهان و جامعه بین‌المللی به منظور اعمال فشار مضاعف بر رژیم صهیونیستی با هدف بهبود شرایط زندگی اسرا و تحقق آزادی آنان دانست.

وی در ادامه با اشاره به اقدام سترگ 6 اسیر فلسطینی در رهایی از زندان امنیتی جلبوع اسرائیل، از این عملیات به عنوان گامی بزرگ در جهت فراخوان جوانان مجاهد فلسطینی ساکن کرانه باختری با هدف تشکیل مجدد گردان های جنین و از بین بردن هیبت و شکوه نظامی و امنیتی رژیم اشغالگر قدس یاد کرد.

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین، اجتماع مردمی تونل آزادی را نشانه ای از عدم اهتمام نهادهای بین المللی به ویژه صلیب سرخ جهانی در دفاع از حقوق اسرای فلسطینی دانست و از این نهاد بین المللی خواست تا به مسئولیت ها و وظایف خود در جهت دفاع از حقوق اسرای فلسطینی عمل کند.

در نشست بزرگداشت اولین سالروز عملیات تونل آزادی علاوه بر مقامات ارشد نظامی و سیاسی، برخی از خانواده ها و فرزندان اسرای فلسطینی نیز حاضر شده و از رهبران گروه های مقاومت فلسطین خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده اسرای خود شدند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 920481