zaare
10 آذر 1401 - 13:47

دیوید پترائوس: جنگ اوکراین پیروز نظامی نخواهد داشت

رئیس سابق سازمان سیای آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که جنگ اوکراین برنده نظامی نخواهد داشت و با یک راه حل مذاکره پایان خواهد یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ژنرال دیوید پترائوس، رئیس سابق سیا و فرمانده نیروهای آمریکا در عراق در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" احتمال می دهد که هیچ برنده نظامی در جنگ اوکراین وجود نخواهد داشت.

به عقیده دیوید پترائوس، ژنرال چهار ستاره سابق ایالات متحده و رئیس سابق سیا، هیچ برنده نظامی در جنگ اوکراین وجود نخواهد داشت. پترائوس تاکید کرد که جنگ با یک راه حل مذاکره پایان خواهد یافت و با این حال، در حال حاضر نه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نه ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین آماده آغاز مذاکرات نیستند.

به گفته پترائوس، پوتین هنوز معتقد است که روسیه طولانی تر و بیشتر از اوکراینی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها می‌تواند آسیب ببیند. پترائوس همچنین فرض می کند که پوتین بهتراز این جنگ درس خواهد گرفت. اما به گفته وی این زمان می برد.

پترائوس گفت: با این حال، زمانی می رسد که هزینه روسیه برای جنگ در اوکراین بسیار بالا و غیر قابل تحمل خواهد شد همانطور که در مورد استقرار ارتش شوروی در افغانستان اتفاق افتاد. اوکراینی ها از کمک های بازسازی و تضمین های امنیتی قابل اعتماد برخوردار خواهند شد. سپس ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و سایر کشورها با اوکراین و روسیه برای یافتن راه حل همکاری خواهند کرد.

تا آن زمان، ایالات متحده، ناتو و متحدان غربی باید تمام تلاش خود را انجام دهند تا اوکراین بتواند کشورش را آزاد کند و از مردم و زیرساخت های خود دفاع کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891637