zaare
10 آذر 1401 - 16:23

نخستین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در لرستان افتتاح شد

نخستین و بزرگ ترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در آیین افتتاح نخستین و بزرگ ترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در استان لرستان با بیان اینکه در مرحله نخست چهار گوزن زرد را به این سایت آورده ایم و بنا داریم که تعداد آنها را به 12 گوزن برسانیم، اظهار داشت: این گوزن ها زمانی که تکثیر پیدا کنند قابلیت رهاسازی در مناطق مختلف استان را دارند.

وی با بیان اینکه در زمان های گذشته خاستگاه ییلاق و قشلاق گوزن های زرد ایرانی بین دز و کرخه خوزستان و استان لرستان بوده است، افزود: به همین دلیل مجددا قابلیت پرورش این گونه را برای استان تعریف کردیم.

سالاروند با تاکید بر اینکه کشت و صنعت فجر صفا ظرفیت های مناسبی برای پرورش این گوزن ها را دارد، افزود: این مجتمع هم ظرفیت های علمی و هم محیط مستعد و مناسبی برای پرورش این گونه را دارد.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم با واگذاری گونه‌های مختلف حیات وحش به بخش خصوصی گام‌های مناسبی را در احیای حیات وحش استان برداریم، عنوان کرد: گوزن‌هایی که به سایت مجموعه کشت و صنعت فجر صفا آورده شده‌اند شامل 2 جفت نر و 2 جفت ماده هستند که از دشت ناز ساری به استان لرستان برای پرورش و تکثیر منتقل شده‌اند.

انتهای پیام/641/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891845