zaare
10 آذر 1401 - 00:37

وضعیت متقاضیان استخدام در شهرداری‌های استان سمنان چه شد؟

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری سمنان از پیگیری و مکاتبات در دست اقدام این دفتر برای تعیین تکلیف وضعیت متقاضیان استخدام در شهرداری‌های استان خبر داد.

همت هادیان، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، به روند تبدیل وضعیت متقاضیان استخدام در شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: علیرغم اینکه 60 درصد کمتر از ظرفیتی که داشتیم امتیاز لازم را کسب کردند و آماده برگزاری آزمون بودیم؛ اما متأسفانه اصل آزمون متقاضیان استخدام در شهرداری‌های استان سمنان از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد.

وی با اشاره به دادنامه‌ای که بیست و دوم شهریورماه سال 1401 از سوی هیئت حقوقی دیوان عدالت اداری صادر شد گفت: این هیئت آزمون تبدیل وضعیت کارکنان در شهرداری‌ها را غیرقانونی اعلام کرد و متأسفانه این آزمون درکل باطل شد.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری سمنان بیان کرد: علت نیز این بود که رأی هیئت حقوقی دیوان عدالت اداری مبنی بر این بود که جذب نیروها مصداق تبعیض نارواست و اینکه یک آزمون داخلی است و فرصتی برای سایر شهروندان مهیا نمی‌شود و این امر مغایرت دارد و صراحتاً استناد کرده است به بند یک ماده 12 ماده 88 قانون و این آزمان در کل کشور در 31 استان ابطال شد.

هادیان گفت: بخشی از افرادی که قبول شده بودند مشمول تبدیل وضعیت ایثارگران بودند که روند تبدیل وضعیت آن‌ها در حال پیگیری و انجام است و تعیین تکلیف مابقی قبول‌شدگان در آزمون استخدامی شهرداری‌های استان سمنان نیز در حال پیگیری و مکاتبه هستیم تا راهکارهای قانونی دیگری از سوی سازمان شهرداری‌های کشور صادر شود.

رئیس سازمان استخدامی: آیین‌نامه جذب نخبگان تدوین شد

وی بیان کرد: ما وظیفه داریم موضوع تعیین تکلیف متقاضیان استخدام در شهرداری‌های استان سمنان را پیگیری کنیم و به هر جهت قانون است و باید تمکین کنیم اما به دنبال پیدا کردن راهکارهای جدید در این راستا هستیم.

انتهای پیام/361/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890882